دیدار سفیر جدید ایران در مجارستان با شهردار یزد

دیدار سفیر جدید ایران در مجارستان با شهردار یزد

در دیدار سفیر جدید ایران در مجارستان با شهردار یزد بر لزوم گسترش همکاری ها در زمینه گردشگری و فرهنگی تاکید شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد - سفیر جدید ایران در مجارستان با حضور در دفتر شهردار یزد با جمال الدین عزیزی دیدار و گفت و گو کرد.

شهردار یزد در این نشست به تشریح برنامه های همکاری شهر میراث جهانی یزد با مجارستان در چارچوب قرارداد خواهرخواندگی بین دو شهر یزد و یاسپرین پرداخت و خواستار گسترش و تقویت همکاری در زمینه های مختلف گردشگری، علمی، تبادلات فرهنگی و همچنین سایر حوزه های مشترک با سایر شهرهای کشور مجارستان شد.

عزیزی با اشاره به ثبت جهانی یزد در یونسکو، بر لزوم استفاده از ظرفیت های به وجود آمده و همچنین ماموریت ها و اهداف متصور شده جهت ایجاد ارتباط مناسب با کشورها و شهرهایی که می تواند برای شناساندن شهر یزد به سایر ملل مؤثر باشد تاکید کرد.

حمید عارفی سفیر ایران در مجارستان نیز در این نشست به روابط دیرینه دو کشور اشاره کرد و با تاکید بر اراده سیاسی مقامات دو کشور جهت توسعه روابط در حوزه های مختلف، افزود: ایران و مجارستان از ریشه های مشترک برخوردار بوده به طوری که آثار و نمودهای فرهنگ ایرانی در تاریخ، ادبیات و هنر مجارستان مشهود است.

وی تصرح کرد: یكي از برنامه ها و اولويت هاي سفارت ايران برقراری ارتباط بين مردم دو كشور است که در اين راستا موضوع گردشگری و فراهم ساختن زمينه بازديد مردم مجارستان از ايران از اهميت خاصي برخوردار است.
در این نشست که حمید رضا سالک مسئول نمایندگی وزارت خارجه در یزد و سید حسین آزادی عضو شورا و رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر یزد نیز حضور داشتند، در خصوص پیگیری روند خواهرخواندگی دو شهر یزد و یاسپرین و موارد قابل پیگیری ذکر شده در تفاهم نامه فی مابین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.