رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: ساماندهی کودکان کار و خیابانی نیازمند عزم عمومی است

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد: ساماندهی کودکان کار و خیابانی نیازمند عزم عمومی است

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت: ساماندهی کودکان کار و کودکان خیابانی کار یک یا دو نهاد یا قشر خاصی از مردم نیست، بلکه ساماندهی آن نیاز به عزم عمومی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، عباس ملازینلی رئیس سازمان در نشست خبری جشنواره علمی، فرهنگی، هنری کودکان کار و خیابانی یزد با عنوان «باز باران» گفت: این جشنواره صرفاً یک تلنگر به مراکز علمی و دانشگاهی است تا معضلات را آسیب شناسی و راه‌های درمان آن ها را پیدا کنند.

وی افزود: ساماندهی کودکان کار و کودکان خیابانی کار یک یا چند نهاد یا قشر خاصی از مردم نیست و این ها به تنهایی کاری از دستشان بر نخواهد آمد و معتقدیم نیاز به یک عزم عمومی برای انجام این امر است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد از پدیده کودکان خیابانی و کار به عنوان یک آسیب اجتماعی و معضل یاد کرد و تصریح کرد: نباید این معضل را دست کم بگیریم زیرا علاوه بر تبعات فردی برای کودکان، تبعات اجتماعی بسیاری را نیز به دنبال دارد.

ملازینلی خاطرنشان کرد: با ساماندهی کودکان کار و خیابانی باید از مدفون شدن استعدادهای عمده و بزرگ در خانواده‌ها جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: معتقدم اگر اراده اجتماعی قوی پیش این جریان باشد، بحث ساماندهی، استعدادیابی و توانمندسازی کودکان کار و خیابانی جدی‌تر و اثربخش‌تر انجام خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد همچنین راه اندازی مرکز نگهداری کودکان کار و خیابانی یزد به همت شهرداری و با همکاری اداره کل بهزیستی استان در آینده نزدیک خبر داد.

جشنواره کودکان کار و خیابانی که با عنوان «باز باران» از روز شنبه بیست و چهارم فروردین ماه فعالیت خود را آغاز کرده و تا بیست و نهم فروردین ماه ادامه دارد، شامل بخش‌های نمایش خیابانی، نمایش اجرامحور(پرفورمنس) و سرود با اجرای کودکان کار و خیابانی، مسابقه انشاء و نقاشی، پخش و نقد فیلم و برگزاری پنل آموزشی و حمایت‌های مادی و معنوی در قالب کمپین #لطفاً_از_من_خرید_نکنید است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.