معاون عملیات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ایمنی شهرداری يزد:آبگرفتگی معابر و بافت تاریخی، مشکل اصلی يزد است

معاون عملیات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ایمنی شهرداری يزد:آبگرفتگی معابر و بافت تاریخی، مشکل اصلی يزد است

معاون عملیات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ایمنی شهرداری يزد از مشکل آب گرفتگی معابر و بافت تاریخی به عنوان مشکل اصلي شهر يزد یاد کرد و گفت: آتش‌نشانی با دو برابر نیروهای معمول خود آماده خدمات‌رسانی به شهروندان در روزهاي آتي هستند.

محمدرضا رحیمی معاون عملیات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ایمنی شهرداری يزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، با اشاره به آمادگی کامل نیروهای آتش‌نشانی برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارندگی، اظهار کرد: هر چند وظیفه نیروهای آتش‌نشانی اطفای حریق و نجات شهروندان است اما در زمان وقوع حوادثی چون سیل و آبگرفتی، بیشترین بار خدمات بر دوش نیروهای آتش‌نشانی است لذا با دو برابر نیروي انساني با شهرداری در مدیریت وضعیت مذکور همکاری خواهيم كرد.

وی با اشاره به آمادگی و فعال بودن تجهیزات مرتبط به آبکشی، تصریح کرد: نواقصی که در آب‌گرفتگی‌های قبلی و در زمینه آب‌کشی مشاهده شده، از سوی آتش نشانی برطرف شده است.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشاني و خدمات ایمنی شهرداری يزد در رابطه با اقدامات آتش نشانی به منظور آماده باش این دستگاه، خاطرنشان کرد: تمام مرخصی‌ها تا پایان روز سه‌شنبه برای نیروهای آتش نشانی لغو شده است و حتی در صورت بروز مشکل و نیاز به نیروهای بیشتر از پرسنل خارج از آتش نشانی نیز دعوت به همکاری خواهد شد به طوري كه با دو برابر نیروهای معمول، آماده خدمات رسانی به شهروندان خواهيم بود.

وي از فعالیت یازده ایستگاه آتش‌نشانی در مركز استان خبر داد و گفت: تمام امکانات به ویژه خودروها و تجهیزات آتش‌نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرد و امیدواریم این حادثه بدون بروز مشکلی سپري شود.

رحیمی در پایان از آبگرفتگی معابر و بافت تاریخی به عنوان مشکل اصلی شهر یاد کرد و گفت: این مشکل باید از سوی شهرداری رفع شود تا بارش‌های چندمیلیمتری وضعیت این مناطق را بحرانی نکنند.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.