کارگاه بین‌المللی معماری خشتی در یزد آغاز شد

کارگاه بین‌المللی معماری خشتی در یزد آغاز شد

نخستین کارگاه بین‌المللی معماری خشتی در اولين شهر خشت خام جهان به مدت یک هفته با رویکرد بررسی مشکلات و چالش‌های حفاظت شهر تاریخی یزد روز یکشنبه بیست و یکم بهمن ماه آغاز شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، اين کارگاه بین‌المللی با حضور افزون بر سی شرکت‌کننده از کشورهای فیلیپین، افغانستان، لبنان، کویت، اردون، پرتغال، الجزایر و آلمان و ايران در حال برگزاري است.

یوکا یوکیلیتو استاد مشاور مدیرکل و نماینده مرکز بین‌المللی مطالعه، حفاظت و مرمت آثار تاریخی فرهنگی (ایکوموس ICOMOS) در این کارگاه، «ماریانا کوریا» رئیس کمیته علمی جهانی میراث معماری خشتی در شورای بین‌ المللی ابنیه و محوطه‌ها (ایکوموس ICOMOS) و  محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور و مجتبی فرهمند از مدرسان این کارگاه هستند.

ایکروم نهادی است که باهدف حفاظت از میراث فرهنگی جهان از طریق آموزش، اطلاع‌رسانی، پژوهش، همکاری و برنامه‌های حمایتی و افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت و ظرافت میراث فرهنگی تأسیس‌شده است.

ایکوموس، تشکل غیردولتی و مهمترین مرجع بین‌المللی است که درزمینه حفاظت از بناها و محوطه‌های تاریخی به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کند.

کارگاه بین‌المللی معماری خشتی به همت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری یزد تشکیل شد و از روز بیست و یکم لغایت بیست و هفتم بهمن‌ماه جاری در دانشگاه بزد ادامه دارد.

آدرس کوتاه :